|   | 

5 łatwych wskazówek SEO, które ulepszą Twoją witrynę w niecałą godzinę

Stworzyłeś niesamowitą stronę internetową - gratuluję! To co musisz teraz zrobić, to sprowadzić do niej ludzi. Aby Twoja strona znalazła się wysoko w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing, musisz zrozumieć trochę o świecie "Search Engine Optimization" lub SEO.

Podczas gdy wielu wstydzi się tego tematu, w rzeczywistości nie jest to przerażający potwór, którym wielu się okazuje. Właściwie, Wix ma najlepsze SEO i możesz bardzo łatwo wykorzystać jego moc dla swojej własnej strony internetowej. Pierwszym krokiem we właściwym kierunku jest użycie nowego, darmowego i bardzo wydajnego Wix SEO Wiz - przyjaznego dla użytkownika narzędzia, które przeprowadzi cię krok po kroku przez proces optymalizacji twojej witryny.

Przy tak dużej liczbie stron internetowych w Internecie nie ma sposobu na zagwarantowanie, że Twoja strona będzie na pierwszym miejscu w Google - ale jest wiele prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć szanse swojej strony w rankingu naprawdę dobrze. Daj nam tylko godzinę czasu (lub mniej!), a pokażemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o SEO Wix i jak wzmocnić swoją witrynę.

1. Wybierz właściwy adres URL

Przed uruchomieniem strony internetowej należy wybrać adres URL. Znany również jako Twoja nazwa domeny, jest to adres, który odwiedzający wpiszą, aby znaleźć Twoją stronę. Jak gigantyczny znak nad witryną sklepową, jest to jedna z pierwszych rzeczy, które odwiedzający widzą, gdy przychodzą na Twoją stronę. Dlatego jest to również pierwsze miejsce, w którym Google chce zrozumieć, o co chodzi z Twoją stroną i zdecydować, jak ją ocenić. Ważne jest również, aby upewnić się, że Twoje adresy URL są czyste i piękne. Oznacza to brak znaków specjalnych, brak hashbangów, brak identyfikatora strony. Rozumiesz o co chodzi. 

Idealna domena będzie zawierać nazwę Twojej firmy i być może słowo lub dwa kluczowe, które są istotne dla Twojej firmy. Na przykład, jeśli jesteś wykonawcą, możesz chcieć kupić nazwę domeny jak www.yournameconstruction.com. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź ten post, jeśli potrzebujesz więcej porad na temat wyboru właściwej nazwy domeny!

2. Tworzenie tytułów i opisów dla każdej strony

Czy wiesz, że możesz napisać unikalny tytuł i opis dla każdej strony w swojej witrynie? Są to krótkie teksty, które dokładnie i jasno opisują to, co robi Twoja firma, najlepiej z kilkoma słowami kluczowymi i frazami mieszanymi.

Czy kiedykolwiek wisiałeś nad kartą w swojej przeglądarce? Ta krótka fraza, która pojawia się pod Twoją myszką, to tytuł strony. Chociaż opis nie jest widoczny, jest on również bardzo ważny dla wyszukiwarek! W rzeczywistości tytuł i opis są jednymi z pierwszych rzeczy, których Google używa do określenia rangi Twojej strony. Ponadto - gdy Twoja strona pojawi się na stronie z wynikami wyszukiwania, internauci przeczytają Twój tytuł i opis, aby dowiedzieć się, o co chodzi z Twoją stroną i zdecydują, czy chcesz ją sprawdzić.

Szukasz porady eksperta w sprawie napisania tytułu i opisu zabójcy? Sprawdź ten poradnik na temat optymalizacji na stronie.

3. Wykorzystaj tekst kotwicy

Kiedy piszesz tekst dla swojej strony internetowej, zastanów się, gdzie możesz użyć anchor text na swojej stronie. Jakiej kotwicy? Nie, to nie ma nic wspólnego z żeglarstwem. Tekst kotwicy to po prostu tekst, na który odwiedzający mogą kliknąć, aby przenieść się bezpośrednio na inną stronę internetową, albo na Twoją witrynę, albo w dowolnym miejscu w Internecie.

Skuteczny anchor text powinien być używany, aby pomóc użytkownikom poruszać się po Twojej stronie i znaleźć to, czego szukają. Powinien on również zawierać słowa kluczowe i zwroty związane z tym, co robisz. Jeśli jesteś właścicielem sklepu z obuwiem, na przykład, słowa "Sprawdź nasz wybór butów dziecięcych" na Twojej stronie głównej mogą łączyć się za pomocą anchor text z Twoim sklepem internetowym, który jest pełen - zgadłeś - butów dziecięcych.

Anchor text jest doskonałym sposobem na zwiększenie SEO, ale należy pamiętać, że nadmierne linki lub kotwice, które nie bardzo pomaga czytelnikom mogą podnieść czerwone flagi z Google.

4. Dodaj tekst alt do wszystkich swoich obrazów

Wyszukiwarki są świetne w czytaniu tekstu na Twojej stronie internetowej, ale wciąż nie do końca wiedzą, jak patrzeć na zdjęcia na Twojej stronie. Aby zrozumieć, co jest wyświetlane na zdjęciu lub grafice, wyszukiwarki szukają "alt text", zwięzłego opisu (tylko kilka słów) każdego obrazu na stronie internetowej. Pisząc alt text, upewnij się, że dokładnie opisujesz to, co jest pokazane na zdjęciu, ale także postaraj się podać nazwę swojej firmy lub kilka słów kluczowych związanych z tym, co robisz.

Pro Wskazówka: Nie musisz pisać tekstu alt dla obrazów, które są czysto funkcjonalne lub związane z projektem, jak np. obraz tła, który jest tylko kształtem. Jeśli obrazek nie ma nic wspólnego z tematem Twojej strony, możesz pominąć tekst alt.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak dodać alt tekst do twoich obrazów na Wix. Aby uzyskać więcej wskazówek, jak zoptymalizować swoje zdjęcia, odwiedź nasz ulubiony blog fotograficzny!

5. Podaj swoją strukturę strony z odpowiednimi nagłówkami

Każda strona na Twojej stronie powinna mieć tytuł, podtytuł i tak dalej. Kiedy wyszukiwarki internetowe skanują Twoją stronę, lepiej zrozumieją Twoją treść, jeśli wyjaśnisz im hierarchię tekstów. Najbardziej istotną częścią jest tytuł Twojej strony i powinieneś go zdefiniować jako H1 (w Edytorze tekstu). H1 powinien być opisowy dla zawartości strony i nie powinieneś mieć więcej niż jednego H1 na stronę. Wybierz ostrożnie i nie zapomnij podać swoich słów kluczowych. Po Twoim H1, jest H2, H3 i tak dalej. Im bardziej przejrzysta jest struktura Twojego tekstu, tym łatwiej wyszukiwarki będą trawić zawartość Twojej strony.

Jeśli po wypróbowaniu tych 5 prostych kroków czujesz się nieco pewniej i chcesz przenieść swoją wiedzę na wyższy poziom, sprawdź ten post o trendach SEO w 2017 roku.

Bonus

Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do swojego SEO, którym prawdopodobnie jesteś, odkąd dotarłeś do końca tego artykułu, mamy coś dla ciebie. Wypróbuj Wix SEO Wiz - intuicyjne, wszechstronne i darmowe rozwiązanie, które przeprowadzi cię przez wszystkie etapy optymalizacji. Potrzebujesz czegoś bardziej przekonywującego do magicznych mocy Wix SEO Wiz? Oto co sam Google miał do powiedzenia: "Dla użytkowników Wix, ten [Wix SEO Wiz] jest całkiem fajnym doświadczeniem, ponieważ mogą oni zobaczyć swoją stronę w wynikach wyszukiwania natychmiast po jej utworzeniu. Nie ma co czekać, nie ma co się zastanawiać, 'Czy jestem w trakcie wyszukiwania czy nie? W ciągu kilku sekund, będą w Google."

Więc gdzie go znajdziesz? Po prostu przejdź do Dashboardu na swojej stronie Wix, a znajdziesz go w 'My Apps' pod 'Get Found on Google'. Szczęśliwa optymalizacja! 

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky