|   | 

Co to jest SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization, który jest praktyką polegającą na zwiększaniu ilości i jakości ruchu na Twojej stronie poprzez organiczne wyniki wyszukiwania.

Co wchodzi w zakres SEO?

Aby zrozumieć prawdziwe znaczenie SEO, podzielmy tę definicję i spójrzmy na poszczególne części:

  • Jakość ruchu. Możesz przyciągnąć wszystkich odwiedzających na świecie, ale jeśli przychodzą do Twojej witryny, ponieważ Google mówi im, że jesteś zasobem dla komputerów Apple, gdy naprawdę jesteś rolnikiem sprzedającym jabłka, to nie jest ruch jakości. Zamiast tego chcesz przyciągnąć odwiedzających, którzy są naprawdę zainteresowani oferowanymi przez Ciebie produktami.
  • Ilość ruchu. Kiedy masz już odpowiednie osoby, które klikają z tych stron wyników wyszukiwania (SERP), większy ruch jest lepszy.
  • Wyniki organiczne. Reklamy stanowią znaczną część wielu SERP-ów. Ruch organiczny to każdy ruch, za który nie trzeba płacić.

Jak działa SEO

Możesz myśleć o wyszukiwarce jako o stronie internetowej, którą odwiedzasz, aby wpisać (lub wypowiedzieć) pytanie do skrzynki i Google, Yahoo!, Bing, lub jakiejkolwiek innej wyszukiwarce, której używasz, magicznie odpowiadając na pytania z długą listą linków do stron internetowych, które mogą potencjalnie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

To prawda. Ale czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać, co kryje się za tymi magicznymi listami powiązań?

Oto jak to działa: Google (lub każda inna wyszukiwarka, której używasz) posiada gąsienicę, która wychodzi i zbiera informacje o wszystkich treściach, które mogą znaleźć w Internecie. Gąsienice przynoszą wszystkie te 1s i 0s z powrotem do wyszukiwarki, aby zbudować indeks. Indeks ten jest następnie podawany za pomocą algorytmu, który próbuje dopasować wszystkie te dane do zapytania.

Istnieje wiele czynników, które wchodzą w skład algorytmu wyszukiwarki, a oto jak grupa ekspertów ocenia ich znaczenie:

To wszystko SE (wyszukiwarka) SEO

O części optymalizacji SEO - jest to, gdzie ludzie, którzy piszą wszystkie te treści i umieścić je na swoich stronach są zgrzytliwe, że treści i tych stron w górę, więc wyszukiwarki będą w stanie zrozumieć, co widzą, a użytkownicy, którzy przybywają za pośrednictwem wyszukiwania będzie lubić to, co widzą.

Optymalizacja może przybrać wiele form. To wszystko począwszy od upewnienia się, że tagi tytułowe i meta-opisy mają charakter informacyjny i odpowiednią długość, aż po wskazanie wewnętrznych linków na stronach, z których jesteś dumny.

Nauka SEO

Ta sekcja naszej strony jest po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się wszystkiego, co chcesz o SEO. Jeśli jesteś zupełnie nowy w temacie, zacznij od samego początku i przeczytaj Przewodnik dla początkujących w SEO. Jeśli potrzebujesz porady na konkretny temat, wkręć się tam, gdzie ci odpowiada.

Oto ogólny zarys:

Budowa strony przyjaznej dla SEO

Kiedy już będziesz gotowy, aby zacząć chodzić po SEO, nadszedł czas, aby zastosować te techniki SEO na stronie, niezależnie od tego, czy jest to zupełnie nowa czy stara strona, którą ulepszasz.

Te strony pomogą Ci rozpocząć wszystko od wyboru domeny przyjaznej dla SEO do najlepszych praktyk dla linków wewnętrznych.

Treść i związane z tym narzuty

Strona nie jest tak naprawdę stroną, dopóki nie masz treści. Ale SEO dla zawartości ma wystarczająco dużo specyficznych zmiennych, że daliśmy mu jego własną sekcję. Zacznij od tego miejsca, jeśli jesteś ciekaw, jak badać słowa kluczowe, jak napisać przyjazną dla SEO kopię oraz jaki rodzaj znacznika pomaga wyszukiwarkom zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w Twojej treści.

Tematy na miejscu

Nauczyłeś się już wiele na tematy na miejscu, zagłębiając się w treść i związane z nią oznaczenia. Teraz nadszedł czas, aby uzyskać techniczne informacje o robotach.txt.

Tematy związane z linkami

Wejdź głęboko we wszystko, co kiedykolwiek potrzebowałeś wiedzieć o linkach od anchor text do przekierowania. Przeczytaj tę serię stron, aby zrozumieć, jak i kiedy używać nofollow i czy blogowanie gości jest rzeczywiście martwy. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany budowaniem linków (pracujesz nad poprawą rankingu na swojej stronie poprzez zarabianie linków), przejdź od razu do Przewodnika dla Początkujących do Budowania Linków (Beginner's Guide to Link Building).

Inna optymalizacja

Gratulacje! Opanowaliście już tajniki codziennego SEO i jesteście teraz gotowi na kilka zaawansowanych tematów. Upewnij się, że cały ruch ma jak najłatwiejszą konwersję z optymalizacją współczynnika konwersji (CRO), a następnie przejść na poziomie mikro z lokalnym SEO lub wziąć tę stronę globalnie z międzynarodowym SEO.

Ewolucja SEO

Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się często, a taktyka SEO ewoluuje w odpowiedzi na te zmiany. Jeśli więc ktoś oferuje Ci porady dotyczące SEO, które nie wydają Ci się właściwe, sprawdź na stronie konkretnego tematu. 

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky