|   | 

Tworzenie stron www na WordPressie - dlaczego jest tak popularne?

​Nazwa WordPress jest znana każdemu, kto choć trochę interesuje się tworzeniem stron www. Ten wszechstronny system do budowy i zarządzania treścią stron internetowych posiada praktycznie nieograniczone możliwości dla twórców witryn, blogów czy stron firmowych. Szacuje się, że ponad jedna trzecia wszystkich stron www na świecie powstało w oparciu o ten popularny CMS, czyli system zarządzania treścią.

Dlaczego warto zbudować stronę na WordPressie?

Przyczyn ogromnej popularności WordPressa jest całkiem sporo. WordPress to system, który umożliwia stworzenie praktycznie każdego rodzaju strony. Możesz zbudować prostą wizytówkę firmy, bloga, videobloga, rozbudowany portal czy sklep internetowy, czyli postawić na tworzenie stron www WordPress to przyjemny i prosty w obsłudze CMS, umożliwia zintegrowanie strony z mediami społecznościowymi lub systemami ecommerce. Intuicyjny panel administracyjny, czyli kokpit pomaga w prosty sposób zarządzać treścią i wyglądem strony, a także dodawać nowe funkcjonalności. Tym samym proste staje się tworzenie stron www. WordPress posiada dużo darmowych oraz płatnych szablonów, dzięki którym łatwo możesz zmienić wygląd witryny.

Strony stworzone na WordPress nie wymagają tak dużych nakładów finansowych, jak napisanie całej witryny i systemu zarządzania treścią od podstaw. Dzięki możliwości modyfikacji kodu, tworzenia i dodawania autorskich szablonów, strony zbudowane na WordPressie są oryginalne, funkcjonalne i przejrzyste. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i cieszyć się ze strony internetowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Taką ofertę posiada firma Digital Team, która oferuje programowanie stron w środowisku WordPress oraz dostosowanie tego popularnego CMS-a do potrzeb użytkownika.

Jakie są zalety stron www tworzonych na WordPressie?

WordPress to system uniwersalny, elastyczny i wszechstronny. Został stworzony jako platforma do blogowania, dziś jednak jego funkcjonalności i zaawansowane możliwości pozwalają zbudować każdy typ strony internetowej. Programiści doceniają elastyczność oraz możliwość dokonywania modyfikacji kodu, rozszerzania funkcjonalności i wyglądu stron. Czym jeszcze wyróżnia się WordPress? System ten cały czas jest rozbudowywany, a coraz to nowsze aktualizacje mają na celu zwiększenie funkcjonalności oraz bezpieczeństwa witryn.

Dla każdego, kto lubi tworzenie stron www, WordPress jest niemal idealnym narzędziem. Dlaczego? Strony utworzone za pomocą tego systemu są bardzo wydajne, szybko się ładują w przeglądarce, doskonale prezentują się na urządzeniach mobilnych. Jeśli zależy Ci na wysokiej pozycji Twojej strony w wyszukiwarce, WordPress jest doskonałym wyborem. Strony z tego systemu doskonale się pozycjonują, dzięki narzędziom do optymalizacji publikowanych treści.

System oferuje wiele darmowych oraz komercyjnych rozwiązań, dzięki którym łatwe i intuicyjne jest tworzenie stron www. Wordpress cieszy się dużą popularnością, wynika to także z dużego wsparcia, jakie oferują twórcy tej platformy oraz jej użytkownicy. Pomoc można znaleźć w licznych tutorialach, szkoleniach oraz na forum społeczności użytkowników, których zajęciem jest tworzenie stron www. Wordpress to CMS, który warto wykorzystać do stworzenia własnej witryny!

Michał

Specjalista SEO

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky