|   | 

Jak prowadzić swoją firmę online za darmo

Nieważne, ile "następnej generacji" taktyki marketingu internetowego przychodzi do głowy, nie oznacza to, że należy odrzucić wszystkie skuteczne sposoby dotarcia do potencjalnych i klientów online, które są od lat ... a nawet dziesięcioleci. Mogą one być tak dobre, jeśli nie lepsze, w generowaniu prowadzi i zwiększenie sprzedaży.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na wprowadzenie swojej firmy na rynek w Internecie. Poniżej znajdują się sprawdzone metody, które można wykorzystać do wprowadzania na rynek i promowania swojej firmy w Internecie za niewielką opłatą.

Przekaż darmowy raport

Możesz napisać darmowy raport - masz go w sobie! I oto dlaczego powinieneś to zrobić.

Darmowe raporty, dostępne do bezpłatnego, cyfrowego pobrania na Twojej stronie internetowej lub stronach docelowych, są doskonałym sposobem na ustalenie Twojego autorytetu i statusu eksperta w Twojej niszy. Pokazują one klientom, że jesteś poważny, prawdziwy i autentyczny. I pozwalają na dostarczenie świetnych darmowych informacji, a jednocześnie subtelnie promują Twoją firmę.

Czy słyszał pan o zasadzie wzajemności? To tam ludzie reagują na otrzymanie czegoś wartościowego za darmo, czując chęć zrobienia czegoś dla drugiej strony. W tym przypadku dajesz im cenne darmowe informacje w bezpłatnym raporcie, a to wraz ze statusem eksperta, który zyskujesz, zwiększa prawdopodobieństwo, że kupią Twoje płatne produkty.

Oczywiście, dla ciebie koszt bezpłatnego raportu jest w zasadzie bezpłatny. To jest twój czas na pisanie lub składanie treści dla twojego bezpłatnego raportu. Możesz napisać go świeżo. Albo jeśli masz bloga lub napisałeś artykuły w swojej niszy, możesz zebrać tę zawartość w specjalny raport, z edycją według potrzeb.

Ważne jest, aby upewnić się, że twój darmowy raport jest "mięsisty", jak ma wiele dobrych informacji. Ale upewnij się, że zostawisz perspektywę chcąc więcej... które dajesz im w swoich płatnych produktach.

To jest jak przynęta

Nawet jeśli weźmie to tylko mały procent... to jest to podstawa rentownego biznesu, jeśli rzucisz swoją sieć wystarczająco szeroko. Oto kluczowa część. Za każdym razem, gdy ktoś chce pobrać Twój bezpłatny raport, musi podać swój adres e-mail i pozwolenie na kontakt z nim w przyszłości. To pozwala na zbudowanie bazy danych nazwisk do wprowadzenia na rynek w przyszłości. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w części poświęconej e-mail marketingowi w tym artykule.

Jeśli utknąłeś na jakiś temat, po prostu zapytaj swoich słuchaczy. Jakie pytania i wątpliwości ma Twój typowy prospekt? Co ich interesuje... czy martwi? Powiedz, że jesteś w niszy utraty wagi. Tyle się pisze o tym. A gdy pasjonuje cię nisza, jak bez wątpienia twoja, nie brakuje tematów do bezpłatnego raportu. Oto kilka możliwych tytułów: 6 diet bezbolesnych, żeby odzyskać ciało w bikini... albo... Tajemnice utraty wagi. Lekarze nigdy ci nie powiedzą.

Zmaksymalizuj wartość swojego bezpłatnego raportu, włączając w to wezwanie do działania. Przez cały czas trwania Twojego bezpłatnego raportu starałeś się zdobyć cenne, darmowe informacje, ale również drażnić się z dalszą wiedzą, którą zdobędziesz dzięki swoim płatnym produktom.

Lepiej trzymać swój wolny raport krótko i do rzeczy. Pojedynczy temat, który ma kilka stron, jest lepszy niż 100-stronicowy e-book w większości przypadków, ponieważ ludzie będą częściej czytać i trawić te informacje. Następnie, jeśli informacja jest dobra, są one bardziej prawdopodobne, aby zaufać Ci w przyszłości.

Więc na koniec, po prostu dajesz im sposób na podjęcie działań na tym budynku pragnienie.

Sposoby korzystania z bezpłatnych raportów:

 • Stwórz autorytet w swojej niszy.
 • Użyj darmowego raportu jako "przynęty" w swoich wysiłkach związanych z tworzeniem liderów.
 • Umieść swoje bezpłatne raporty w księgarniach internetowych, aby zwiększyć świadomość siebie i swojego biznesu.

Darmowe Raporty - Najlepsze Praktyki:

 • Stwórzcie przyciągający uwagę tytuł.
 • Upewnij się, że jego treść jest odpowiednia i użyteczna - spraw, aby był cenny, nawet jeśli go rozdajesz.
 • Zbuduj bazę danych osób, które pobierają Twoją książkę, abyś mógł ją później sprzedać.

Marketing Twojej strony internetowej

Nic nigdy nie zastąpi tej strony. Jest to cenny kawałek online "nieruchomości" dla Twojej firmy. Pokazuje twoim perspektywom i klientom, że jesteś poważny ... a profesjonalnie wyglądająca strona internetowa czyni cię bardziej wiarygodnym. Znasz te firmy, które mają tylko darmową stronę na Facebooku, aby promować swoją działalność - jestem pewien, że tracą wielu potencjalnych klientów. 

Twoja strona jest miejscem, gdzie możesz sprzedawać i sprzedawać swoje produkty, budować relacje, generować wskazówki, przekazywać wartościowe darmowe treści, testować pomysły i wiele więcej. Twoja strona aktywnie przenosi Twoje przesłanie do świata, tak aby potencjalni klienci mogli Cię znaleźć również i Ty. Jest centralnym punktem Twojego biznesu.

Spraw, by twoja strona działała dla ciebie. Umieść pole zapisu w prawym górnym rogu, abyś mógł przechwycić e-mail i imię swojego prospektu. W ten sposób możesz wykorzystać pocztę elektroniczną do dalszej sprzedaży do nich. Zrób wielki plusk na swojej stronie głównej, pokazując korzyści dla swojego prospektu. Jeśli masz darmową ofertę, jak np. ebook, pokaż to w widocznym miejscu.

Istnieją nowe pakiety oprogramowania, które pozwalają na niezwykle skuteczną prezentację wolnej oferty. Oprogramowanie takie jak Convertbox pozwala na pokazanie pola rejestracji jako paska strony, wyskakującego okienka lub slajdu.

Pamiętaj, aby często aktualizować swoją stronę internetową, prawdopodobnie za pomocą bloga, tak aby wyszukiwarki wyszukiwały ją i umieszczały wyżej w wynikach wyszukiwania. Filmy wideo są również dobre dla SEO.

Jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać jest to, że choć projekt strony internetowej jest ważny, to powinien być łatwy w obsłudze i nawigacji. Nie należy używać krzykliwych grafik, animacji ani autoplay'u irytującej muzyki. Powinna być czysta, z naciskiem na dostarczenie użytecznych informacji w łatwym do zrozumienia formacie.

Skoro o tym mowa... nie ma potrzeby wynajmowania drogiego projektanta stron internetowych do stworzenia swojej strony. Istnieje mnóstwo tanich lub nie kosztownych programów do tworzenia stron internetowych. Z WordPressem lub Squarespace.com, na przykład, możesz mieć w pełni funkcjonalną stronę internetową, nawet dla e-commerce, bardzo szybko i tanio.

Jeśli możesz wysłać e-mail lub post na Facebooku - możesz stworzyć swoją własną stronę internetową. Oprogramowanie jest proste i intuicyjne, a do dyspozycji jest kilka opcji szablonów. Nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu programowania. A co najlepsze, nie musisz płacić za każdym razem, gdy chcesz zaktualizować swoją stronę. Możesz to zrobić sam w ciągu kilku minut.

Strony internetowe musiały się dostosować. W dzisiejszych czasach trzeba mieć wersję mobilną - ponad połowa ruchu w Internecie jest obecnie mobilna. Powinieneś często aktualizować swoją stronę o przydatne nowe treści na tematy związane z niszą biznesową, ponieważ zwiększy to Twoje szanse na pojawienie się w wynikach takich wyszukiwarek jak Google.

Sposoby korzystania z witryn internetowych:

 • Generowanie tropów.
 • Prowadzić sprzedaż bezpośrednią.
 • Buduj autorytet i status eksperta w swojej niszy.
 • Użyj SEO, aby podnieść pozycję w rankingach wyszukiwania.

Najlepsze praktyki marketingu internetowego:

 • Uczyń swoją stronę czystą i łatwą w nawigacji.
 • Wywołaj do działania, np. zapisz się na swoją listę mailową, jasne.
 • Regularnie dodawaj przydatne treści, aby zatrzymać potencjalnych i powracających klientów.
 • Upewnij się, że masz wersję mobilną widoczną na smartfonach i tabletach.

Blogowanie

Czy kiedykolwiek napisałeś/aś maila do przyjaciela, członka rodziny lub do kogoś z mediów społecznościowych? Wtedy możesz zostać blogerem. Oczywiście, nie mówię o używaniu Twojego bloga jako dziennika online do pisania o swoich uczuciach. To jest blog, który będzie wspierał Twoje cele biznesowe.

Wspaniała wiadomość jest taka, że łatwo jest napisać bloga. Nie musisz być profesjonalnym pisarzem. Bądź prawdziwy i autentyczny. Pisz tak, jak mówisz. Pokaż swoją unikalną osobowość. Bycie prawdziwą osobą zwiększa prawdopodobieństwo, że potencjalni czytelnicy przeczytają Twoje wpisy na blogu... i przekażą je znajomym. Nikt nie zna twojego biznesu lepiej niż ty. Możesz pisać o studiach lub trendach w Twojej niszy. Zaproponuj przewodniki jak to zrobić. Listy są bardzo popularne. Publikuj zdjęcia i filmy.

Z blogiem chcesz wzbudzić rozmowy i zaangażować swoją perspektywę. Zrób z nich fanów... fanów, którzy rozpowszechniają informacje i przynoszą więcej leadów i sprzedaży dla Ciebie. To darmowa reklama - nie można uzyskać dużo lepszego zwrotu z inwestycji.

Oprzyj się chęci nadmiernej promocji, ale nie wahaj się mówić o swoich produktach lub o tym, co czyni Twoją firmę lepszą od konkurencji. Kluczem jest tu przejrzystość.

Blogowanie jest w rzeczywistości formą mediów społecznościowych na wiele sposobów. Może mieć duży wpływ na Twoją działalność na kilka sposobów. Może on zwiększyć SEO... a w rezultacie ruch na stronie internetowej. Regularnie zamieszczane treści przyciągają oczy wyszukiwarek.

Mówiąc o mediach społecznościowych, możesz użyć mediów społecznościowych do promowania swoich wpisów na blogu i uzyskania większego zaangażowania. Oprogramowanie takie jak Tailwind czy MeetEdgar może pomóc w organizacji i promocji Twoich treści.

Konsekwentne zamieszczanie informacji pozwoli również na stworzenie połączenia między Tobą a potencjalnym klientem. Poznają cię jako prawdziwego człowieka. Regularne wpisy pokazują perspektywom, że jesteś prawdziwą osobą i możesz pokazać swój status eksperta w swojej niszy. Widziałeś ten temat dość dużo w tym artykule - to powinno dać Ci wskazówkę jak bardzo jest on ważny.

Zobacz też: Jak powiększyć swoją widownię blogową i zarobić więcej pieniędzy
Oferowanie cennych, bezpłatnych informacji sprawia, że Twój prospekt jest zaangażowany w Twoją działalność i chce więcej... w postaci płatnych produktów.

Z blogami jest duży potencjał. Dobry wpis na blogu może być wirusowy i rozprzestrzeniać się w sieci. A to oznacza większy ruch w sieci... i więcej potencjalnych klientów. Blog ułatwia potencjalnym klientom zrozumienie problemów w Twojej niszy, jak możesz rozwiązać ich problemy.

Sposoby użycia Blogów:

 • Buduj relacje z potencjalnymi klientami i buduj swoją markę.
 • Zwiększ swój ranking w wyszukiwarkach poprzez SEO.
 • Utwórz swój autorytet w swojej niszy.

Blogowanie Najlepszych Praktyk:

 • Bądź prawdziwy. Bądź sobą. Pokaż swoją unikalną osobowość.
 • Publikuj regularnie - w przeciwnym razie będziesz miał coraz mniej odwiedzających.
 • Oferuj cenne darmowe informacje - ale nie bój się też sprzedawać.

Dokąd się udać?

Okay, więc masz swoje marszowe zamówienia... albo przynajmniej świetny punkt wyjścia, gdy zaczynasz zastanawiać się, jak sprzedawać swoje produkty lub usługi głodnej publiczności online.

Zastosowanie tych trzech technik oraz trzech sprawdzonych metod, o których mowa w tym artykule - poczty elektronicznej, wyświetlania reklam i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek - może skutkować znacznie wyższym wskaźnikiem odpowiedzi na Twoje promocje i wyższym zwrotem z inwestycji w Twoje działania marketingowe.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie kanały marketingowe działają dla wszystkich firm. Więc ważne jest, aby przetestować każdy z nich, aby dowiedzieć się, które z nich, a nawet które połączenie, działają najlepiej dla Twojego przedsięwzięcia online. Jestem pewien, że przekonasz się, że tak zwane "old school" taktyki marketingowej, które omówiłem tutaj będzie częścią tego mixu marketingowego, ponieważ są one tak skuteczne.

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky