|   | 

Jak wygląda montaż komory chłodniczej?

​Komory chłodnicze to niezwykle przydatne urządzenia, szczególnie w branży spożywczej i handlowej. Dzięki zapewnieniu odpowiednich i stałych warunków przechowywana w nich żywność dłużej utrzymuje świeżość i smak. Dlatego komora chłodnicza jest niezastąpiona w każdym miejscu, w którym trzeba przechowywać produkty szybko psujące się – od hurtowni, przez restauracje, aż po sklepy spożywcze. Mroźnie znajdują również zastosowanie w kwiaciarniach. W każdym przedsiębiorstwie w końcu pojawia się zasadnicze pytanie – jak wygląda montaż komory chłodniczej? Jaka jest cena i czas realizacji takiego przedsięwzięcia? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Komora chłodnicza – montaż

Przed rozpoczęciem montażu komory chłodniczej wykonuje się projekt i wycenę zlecenia. Klient przekazuje informacje na temat swoich potrzeb i wymagań. Zespół specjalistów wykonuje wstępną analizę techniczną, która jest niezbędna do stworzenia wyceny kosztów zlecenia. Wlicza się w nią robociznę, transport, zakup i montaż urządzeń oraz samej komory chłodniczej.

Montaż komory chłodniczej zależy od wersji, na którą zdecyduje się klient. Wśród typów chłodni wyróżnia się komory chłodnicze złożone z gotowych modułów oraz komory chłodnicze złożone z poliuretanowych płyt warstwowych. Na tym etapie wybiera się też izolator, który niweluje wpływ otoczenia na chłodnię oraz pozwala zachować warunki we wnętrzu pomieszczenia nawet wtedy, gdy dojdzie do niewielkiego uszkodzenia. Wśród najpopularniejszych materiałów izolacyjnych wymienia się wełnę mineralną, styropian i piankę PUR (poliuretanową).

Montaż pomieszczenia chłodniczego przeprowadzany jest przez specjalistów z branży. To oni zajmują się instalacją najważniejszych urządzeń i modułów. Kluczowy jest oczywiście agregat chłodniczy monoblokowy lub składający się z całej instalacji.

Proces przeprowadzany jest możliwie jak najszybciej, ponieważ producenci komór chłodniczych zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku żywności łatwo psującej się czas realizacji zlecenia jest kluczowy.

Dodatkowe wyposażenie komór chłodniczych

W zależności od potrzeb klienta możliwe jest wyposażenie zamówionej komory chłodniczej w dodatkowe wyposażenie. Mowa tu na przykład o obustronnie otwieranych drzwiach przesuwnych lub zawiasowych z ergonomicznymi klamkami i grzałkami niwelującymi ryzyko przymarzania. Popularnym rozwiązaniem jest również podgrzewana podłoga antypoślizgowa oraz montaż czujników, które na bieżąco sprawdzają warunki wewnątrz komory chłodniczej.

Tego typu wyposażenie nie tylko gwarantuje utrzymanie odpowiednich warunków w pomieszczeniu, lecz także zapewnia bezpieczeństwo pracownikowi znajdującemu się w mroźni.

W przypadku próżniowych komór chłodniczych montuje się też pompy próżniowe, które usuwają parę wodną w postaci gazu z pomieszczenia mroźniczego, zapewniając tym samym odpowiednie warunki dla przechowywanej w jego wnętrzu żywności. Po instalacji i konfiguracji komora chłodnicza pracuje niemalże bezobsługowo, zachowując we wnętrzu mroźni ustalone przez klienta parametry powietrza.

Potrzebujesz wysokiej jakości komory chłodniczej? Zapoznaj się z ofertą na stronie: https://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/prozniowe-komory-chlodnicze,77.htm

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky