|   | 

Najlepsze smartfony, jakie można kupić w 2020 r.

To nowa dekada, co oznacza, że jest długa lista nowych rzeczy, na które trzeba czekać. Od filmów (nie możemy się doczekać, aby dogonić Jamesa Bonda w No Time To Die), po niesamowite smartfony (Bond używa Nokii, fyi), jest wiele do podniecenia - i wydać wszystkie swoje pieniądze na - w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Nowy telefon będzie wydawany prawie co miesiąc w roku i jak zawsze, trudno jest wybrać to, co się chce. I to właśnie tam wkraczamy, gdy rozkładamy najlepsze telefony 2020 roku.

Apple Vs Samsung

Jak zwykle, są dwaj główni producenci telefonów, którzy będą walczyć o twoją kasę, a obaj mają całkiem ekscytujący skład na początek dekady. Samsung jest pierwszy, aby upuścić nową słuchawkę w 2020 roku z Galaxy S20 (wcześniej znany jako S11), i mamy nadzieję, że wkrótce ogłoszenie z Apple o mid-range iPhone aktualizacji na 11.

Większość świata posiada iPhone'a lub słuchawkę z systemem Android, a Samsung stanowi prawie jedną piątą rynku Android. Ale nie chodzi tylko o dwóch goliatów świata telefonicznego. Istnieją inne opcje, a niektóre z nich są prawdziwą konkurencją.

Z Google poprawa jakości aparatu w swoich telefonach, OnePlus i Huawei podejmowania ruchów w zachodnim świecie z ich nadchodzących urządzeń, a nawet Motorola dokonywania zwrotu, istnieje więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej.

Co z 5G?

Rok 2020 to rok większych prędkości pobierania, dzięki większości dostawców sieci otwierających połączenia do 5G.

Czy 5G jest lepsze niż 4G?

Obecnie większość smartfonów łączy się z siecią 4G, która ma swoje ograniczenia - jeśli przesyłasz podcasty lub The Irishman on the go, będziesz przebijać się przez swój przydział danych 4G ze średnią prędkością pobierania i zajmie Ci to kilka dobrych minut, aby pobrać z sieci Wi-Fi.

Ale 5G turbodoładowuje proces, czyniąc go około dziesięć razy szybszym niż starsze pokolenie. Więc, ten trzygodzinny film, który Scorsese chce, żebyś obejrzał, będzie na twoim telefonie dosłownie za kilka sekund.

Jedynym minusem jest to, że 5G nie jest tak łatwo dostępne jak 4G. Wielka Brytania jest całkiem niezła, jeśli chodzi o połączenia 4G, na przykład operator EE ma około 98% zasięgu w całym kraju (choć wszyscy wiemy, że frustracja z powodu utraty połączenia, gdy jesteś z dala od Wi-Fi). W przeciwieństwie do tego, EE ma zasięg 5G w około 50 miastach, ale nawet w tych, to jest nierówne.

5G rośnie, a coraz więcej sieci oferuje teraz szybsze połączenie, choć Apple jest wyraźnie w tyle, jeśli chodzi o tę nową funkcję.

Samsung jest daleko przed grą, z prawie wszystkimi swoimi najnowszymi smartfonami z opcją aktualizacji 5G, aby uzyskać większą prędkość pobierania. Nawet nadchodząca Galaxy S20 podobno ma być słuchawką 5G-centryczną.

Większość nowych smartfonów w 2020 r. prawdopodobnie będzie miała odmianę 5G, choć jury jest wciąż na zewnątrz, jeśli Apple dołączy do imprezy, gdy ogłosi swoje nowe urządzenia we wrześniu.

Ale dość tych wyjaśnień, przejrzyjmy każdy nowy telefon i wytłumaczmy nasze myślenie za tymi rankingami.

Samsung Galaxy S20

Stawiamy tu na naszą reputację, umieszczając Galaxy S20 jako numer jeden na tej liście, mimo że nie mieliśmy jeszcze okazji z nią grać, ale naprawdę wygląda to tak dobrze.

Trafiając na półki pod koniec lutego, nowy telefon jest absolutną kontynuacją serii Galaxy. S10 był jednym z najlepszych telefonów 2019 roku, z ogromnym krawędzi do krawędzi Super-AMOLED wyświetlacz (jeden z najlepszych na rynku), naprawdę potężny potrójny aparat ustawienie, i ultra-długi czas pracy baterii, który miał kilka innych rywali, wszystko to za nieco niższą cenę niż jego konkurenci Apple.

S20 jest jeszcze lepszy: 5G, zamiast tylko pozwalać na połączenie 4G i chwalić się złą, czterosoczewkową konfiguracją dla początkujących fotografów i "Grammerów".

Najlepsze cechy

Ekran i kamera są najważniejszymi cechami S20, jak również połączenia 5G.

W zależności od wybranej wersji, aparat oferuje zdjęcia o rozdzielczości do 108 MP w modelu pro-level S20 Ultra, który posiada również 100-krotny zoom optyczny. Naprawdę nie wiemy, kiedy tak bardzo chciałbyś powiększyć obraz (szczerze mówiąc, brzmi to trochę strasznie, gdy widzisz go tak daleko od aparatu telefonicznego), więc jeśli nie jesteś wolnym strzelcem, będziesz bardziej niż zadowolony z 30-krotnego powiększenia w S20 i S20+.

Apple iPhone 11 Pro

Tak, wiemy, że seria 11 pojawiła się we wrześniu 2019 roku, ale nadal są one wśród najlepszych smartfonów, które można kupić w 2020 roku. Jesteśmy tylko trochę zirytowani, że musimy czekać kolejne dziewięć miesięcy, aby uzyskać znaczący upgrade Apple, ale nadal jesteśmy w tym.

11 Pro to bestia do robienia zdjęć i nagrywania filmów w wysokiej jakości - to tak, jakby został zaprojektowany dla osób mających wpływ na kształtowanie obrazu - z naprawdę imponującą konfiguracją aparatu z potrójnym obiektywem i mnóstwem świetnych aplikacji do edycji i dopasowywania ujęć.

Firma Apple zrobiła duży krok naprzód, ogłaszając w zeszłym roku serię 11 i pokazała światu, że nadal może produkować jedne z najbardziej popularnych, przyjaznych dla użytkownika urządzeń na rynku.

Gdybyśmy mieli krytykować, jesteśmy rozczarowani, że Apple nie zdecydowało się na włączenie połączeń 5G do nowych iPhone'ów, udowadniając po raz kolejny, że jest za Samsungiem w niektórych z bardziej nowatorskich aspektów rozwoju.

Najlepsze cechy

Jest wiele do podziwiania na temat iPhone'a 11 Pro, a my będziemy mieć trudności z wyborem jednej funkcji, aby zrobić piosenkę i taniec o.

Wyświetlacz jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy na iPhone'ie, a jeśli spędzasz dużo czasu grając w gry lub oglądając treści na telefonie, będziesz pod wrażeniem jakości ekranu.

Samsung Galaxy Fold

W zeszłym roku Samsung zawiódł nasze zbiorowe umysły wraz z wydaniem pierwszej prawdziwej próby złożenia urządzenia od dużego producenta telefonów - lub przynajmniej nowoczesnego.

Flip telefony były fajne, kiedy Keanu Reeves obracał się wokół Matrixa pod koniec lat dziewięćdziesiątych, ale teraz telefony obracały się na boki. Galaxy Fold był naprawdę fajny pomysł, który był marred z turbulentnego wydania; recenzenci telefonów były łamanie go w ciągu kilku dni i Samsung był zmuszony do odsunięcia wydania Fold na sześć miesięcy, aby naprawić zawias.

Ale teraz jest to naprawione i lepsze niż kiedykolwiek. W unikalny sposób pozwala zrównoważyć dwie, a nawet trzy aplikacje w rozłożonych konfiguracjach dwuekranowych, takich jak WhatsApp i YouTube jednocześnie, czy Google Maps, Spotify i połączenie telefoniczne jednocześnie.

Doskonale nadaje się również do oglądania zawartości lub korzystania z Map, ponieważ sam wyświetlacz jest ostry i rozległy, co zapewnia większy zasięg podczas nawigacji, dzięki czemu można zobaczyć więcej aktualnej mapy.

Smartfony są drogie, a Fold jest tam wśród najdroższych kiedykolwiek wyprodukowanych, ale jeśli naprawdę chcesz telefon ludzie zauważą, to jest to.

Najlepsza cecha

Wspominaliśmy już o tym, jak podwójny ekran może działać jako ulepszona mapa, ale rzeczywista korzyść z tej funkcji jest nieco zaniżona. Nie masz pojęcia, jak dobrze jest otworzyć wybraną aplikację nawigacyjną i być w stanie widzieć wyraźnie więcej, niż możesz to zrobić w jakimkolwiek innym telefonie.

Zaufaj nam, szybko będziesz się zastanawiał, jak sobie poradziłeś bez drugiego ekranu.

Huawei P30 Pro

Być może nie spodziewasz się, że to powiemy, ale Huawei P30 Pro jest niebezpiecznie bliski bycia najlepszym telefonem na tej liście, łatwo konkurując z niektórymi z bardziej popularnych wyborów dla prawie wszystkiego, na czym Ci zależy z telefonu.

Jest to najlepszy smartfon do fotografii na rynku, mimo że jest jednym ze starszych telefonów na tej liście. Dzięki 5-krotnemu i 10-krotnemu zoomowi optycznemu oraz doskonałej jakości światła w słabym oświetleniu, ten telefon wzmocni Twoją grę Instagram bez żadnego wysiłku z Twojej strony.

Sam wyświetlacz jest również naprawdę imponujący, a jeśli oglądasz dużo treści lub grasz w gry wideo w słuchawce, to naprawdę będą one pop na rozszerzonym wyświetlaczu HDR.

Jeśli jesteś zmęczony trzymaniem się zwyczajowych dwóch firm produkujących smartfony, to zdecydowanie powinieneś rozważyć przejście na nową Huawei.

Najlepsza cecha

Śpiewaliśmy pochwały kamery telefonu i będziemy to robić dalej, bo to naprawdę rewelacyjny snapper.

Najlepsze zdjęcia zobaczysz przy słabym oświetleniu, gdzie obiektyw jest w stanie wydobyć każdą kroplę dostępnego światła na te warte siatki Instagram snapy.

Michał

Specjalista SEO

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky