|   | 

Urządzenia, których potrzebujesz, aby mieć inteligentny dom

Chcesz zmaksymalizować potencjał swojego domu, wykonując jednocześnie jak najmniej pracy? Te inteligentne urządzenia zmienią twoje życie.

Wszyscy słyszeliśmy określenie "inteligentny dom", ale co ono właściwie oznacza? Według Marka Spatesa, Senior Product Manager i Smart Speaker Product Lead w Google Nest, to, co daje inteligentny status domu, to technologia, a konkretnie jej łączność i automatyzacja, która wynika z przetwarzania otoczenia. "Ambient computing jest zasadniczo idea, że zawsze mamy dostęp do informacji i treści, których potrzebujemy i mamy zadania wykonane w naszym imieniu, jak na przykład uzyskanie wskazówek lub sprawdzenia w Twojej rodzinie", wyjaśnia. Co najważniejsze, obliczenia otoczenia oznaczają, że wszystkie nasze urządzenia współpracują ze sobą, aby zapewnić nam pomoc, której potrzebujemy, bez większego wysiłku z naszej strony.

Ta spójność powinna ostatecznie ułatwić ci życie. "Myślimy o inteligentnym domu, w którym technologia oszczędza czas, daje spokój ducha i pomaga uprościć rutynowe zadania, - dodaje Nathan Smith, dyrektor inteligentnego domu w Amazonii. Możemy wybrać urządzenia inteligentnego domu, które najlepiej pasują do naszego domu i stylu życia - czy to inteligentny dzwonek do drzwi, który informuje nas, że dzieci są w domu bezpieczne ze szkoły, czy inteligentny odkurzacz, który pozwala sprzątać bez wychodzenia z kanapy. Dzięki temu będziesz z nich korzystać każdego dnia, w przeciwieństwie do tego inteligentnego urządzenia domowego, któremu ludzie nie ufają.

Więc, od czego zacząć? Spates zaleca zbudowanie systemu z inteligentnym głośnikiem lub wyświetlaczem. Stamtąd możesz dodać urządzenia, takie jak inteligentne światła, korki, termostaty, zraszacze. "Niebo naprawdę jest ograniczeniem w tworzeniu pomocnego domu". To są najlepsze gadżety inteligentnego domu, które dadzą Ci cyfrową kontrolę nad całym domem.

Inteligentne WiFi: Eero

Aby mieć naprawdę inteligentny dom, trzeba zacząć od zabójczego systemu WiFi, coś, co Spates nazywa "szkieletem inteligentnego domu". Niestety, routery dostarczane przez Twój serwis internetowy zazwyczaj nie rozkładają skutecznie sygnału w całym domu, zwłaszcza jeśli jest on duży. To, czego chcesz, to router siatkowy, system routerów, które łączą się ze sobą, więc nie ma martwych stref. Eero, który został niedawno nabyty przez Amazon, zastępuje Twój router z głównym routerem Eero. Następnie, można dodać jak najwięcej mniejszych routerów w całym domu, jak chcesz. Wynik? Bezszwowy Internet w całym domu - a nawet garażu, strychu i domu gościnnego, jeśli chcesz! Sprawdź te 15 inteligentnych urządzeń domowych, które są warte każdego grosza.

Inteligentny system: Amazon Echo Show

Każdy prawdziwie zintegrowany inteligentny dom potrzebuje hubu, a obecnie na rynku dominują dwa: Amazon Echo Show i Google Nest Hub. Oba są świetne, ale ostatecznie, należy wybrać ten, który najlepiej pasuje do innych inwestycji w inteligentne domy. Jeśli jesteś miłośnikiem Amazonek, technicy ogłaszają nowe Echo Show 5 jako "najlepsze urządzenie Echo do tej pory". Jest kompaktowy, z 5,5-calowym inteligentnym wyświetlaczem i niedrogi - szczególnie biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety. Co to jest, dokładnie? Zintegrowany inteligentny wyświetlacz pozwala na oglądanie filmów, filmów i wideo z YouTube, daje Ci kontrolę nad wszystkimi Twoimi inteligentnymi urządzeniami domowymi i, oczywiście, daje Ci możliwość rozmowy z Twoją galą Alexa. Jednakże, jeśli chcesz wszystkie dzwonki i gwizdki jak możliwość wideo czatu z ludźmi, którzy również mają Echo Show i słuchać utworów na najwyższej klasy głośniki - należy trzymać się oryginału. A może zamiast tego powinieneś dostać Amazon Dot? Przeczytaj to, aby się przekonać.

Inteligentny system: Google Nest Hub

Koncentrator Google Nest Hub umożliwia sterowanie innymi produktami w domu - od blokad po światła - za pomocą głosu lub aplikacji Google Home. "Możesz również kontrolować takie rzeczy jak temperatura pokojowa i zadawać pytania, np: "Kiedy mam spotkanie z Chrisem?" lub "Jak długo mam parzyć zieloną herbatę?" - mówi Spates.

Technologia dopasowania głosu pomaga inteligentnym rozmówcom rozpoznawać członków gospodarstwa domowego, a następnie odpowiednio personalizować odpowiedzi. Inne funkcje umożliwiają wyświetlanie wypowiadanych poleceń (dzięki czemu wiesz, że Google dobrze Cię słyszał) lub zręczne przedstawianie przepisów z popularnych stron internetowych poświęconych gotowaniu. Ten koncentrator działa również bezproblemowo z kamerami domowymi i wideo dzwonkami do drzwi obsługiwanymi przez Google, które wyświetlają na ekranie swoje kanały danych z kamer. Czy potrzebujesz innego powodu, aby zainwestować w inteligentny dom? Przeczytaj o tym, jak skonfigurowanie go może faktycznie zwiększyć wartość Twojego domu.

Inteligentny zamek: Yale Assure Lock SL

Kluczyki są takie w zeszłym roku. Yale Assure Lock SL jest bezpiecznym, bezkluczowym rozwiązaniem dla każdego, kto nie chce nosić przy sobie klucza lub rozprowadzać kluczy, które mogą zostać zgubione lub skradzione. Zgrabny i niskoprofilowy, dotykowy zamek typu deadbolt lock można łatwo zintegrować z inteligentnym domem za pomocą modułu sieciowego za 50 dolarów. Jest on łatwy w instalacji i działa na dwóch bateriach AA. Ale nie przejmuj się: posiada system zapasowy na wypadek, gdyby baterie nieoczekiwanie skończyły się! Inteligentny zamek nie jest jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby Twój dom był bezpieczny. Oto 20 sekretów bezpieczeństwa w domu, które musisz znać.

Smart Air: Airthings

Przy zakupie lub sprzedaży domu, wiele osób jest zszokowanych, aby odkryć, że mają radon w swoich pomieszczeniach mieszkalnych. To jest przerażające, a także potencjalnie niebezpieczne. Jeśli nie wiedziałeś, radon jest główną przyczyną zgonów osób niepalących w Stanach Zjednoczonych z powodu raka płuc, zabijając 21.000 osób rocznie. Urządzenia wentylacyjne to proste rozwiązanie w zakresie czystego powietrza, które oprócz monitorowania ciśnienia powietrza wykrywa radon i inne zanieczyszczenia powietrza - takie jak CO2 (tlenek węgla) i TVOC (całkowite lotne związki organiczne). Zobacz swoje odczyty na aplikacji i działaj zgodnie z nimi. Czyste powietrze jest takie proste!

Przestrzenny dźwięk: Sonos Beam

Sonos Playbar może być złotym standardem w akustyce inteligentnego domu, ale bardziej przystępny cenowo soundbar tej marki, Sonos Beam, jest cholernie niesamowity. Po pierwsze, działa on bezproblemowo z całym systemem Sonos, zapewniając dźwięk przestrzenny w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Wystarczy dodać kilka głośników Sonos One, gdziekolwiek ma to sens. Po drugie, jest wyposażony w inteligentne rozwiązania Amazon Alexa, co oznacza, że nie potrzebujesz pilota do regulacji głośności. Obsługuje również AirPlay 2, technologię transmisji strumieniowej Apple. I wreszcie, nie trzeba być super tech-savvy, aby go skonfigurować.

Inteligentne nagłośnienie: Polk Audio Command

Dźwięk z Bluetooth może kosztować mniej niż 300 dolarów, ale nie zakłóca dźwięku. Alexa jest wbudowany bezpośrednio w niego, co oznacza, że można krzyczeć żądania jak, "Podkręć głośność!" do urządzenia zamiast swojego znaczącego innego. Dodatkowy bonus? Ma wbudowany subwoofer.

Inteligentna temperatura: Termostat do nauki gniazd

Możliwość regulacji temperatury w Twoim domu za pomocą termostatu opartego na WiFi jest skuteczna z wielu powodów. Po pierwsze, może on mierzyć aktualną temperaturę w każdym pomieszczeniu i odpowiednio ją regulować. Daje to również możliwość kontrolowania temperatury w Twoim domu z dowolnego miejsca. I ostatecznie, może ogolić kilka dolarów z twojego rachunku za energię. Według badań przeprowadzonych przez firmę Nest, zaoszczędziło to klientom średnio od 10 do 12 procent na kosztach ogrzewania i 15 procent na klimatyzacji. Wystarczy pamiętać, że jeśli inwestujesz w Termostat Nest uczenia się, należy rozważyć budowę kompleksowego inteligentnego domu z innych produktów z Nest, takich jak Nest Cam i Nest Chronić dym + Alarm tlenku węgla. Chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej na rachunku za energię? Oto 6 prostych sztuczek.

Paweł

Graphic Designer

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky