|   | 

Jak wybrać kabel lightning?

Kabel ładujący jest niezbędnym elementem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania wielu urządzeń elektronicznych wyposażonych w baterię. Przytoczona teoria jest z pewnością odważna i na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwna. Popatrzmy jednak na to z innej strony. Zauważmy, że w dzisiejszych czasach prawie każde urządzenie bez regularnego ładowania stanie się bezużyteczne, ponieważ rozładowany akumulator nie pozwoli nam na korzystanie z niego. W związku z tym warto zadbać o to, aby kabel charakteryzował się jak najwyższą jakością, był bezproblemowy w obsłudze i cechował się długą żywotnością. Wszystkie powyższe zmienne wpłyną na komfort ładowania. 

Rynek obfituje w wiele produktów, z czego niezwykle popularne są te od marki Apple. Wiele osób decyduje się na wybór tych urządzeń nie tylko ze względu na prestiż, ale też szybkość i niezawodność działania. Sprzęt marki Apple korzysta z kabli ładujących w standardzie lightning. Warto zwrócić uwagę, że większość nowych produktów zawiera w pudełku taki kabel. Niemniej jednak, często zdarzają się sytuacje, w których będziemy potrzebowali zamiennika. Przykładowo, fabryczny sprzęt ulegnie zużyciu, kupimy urządzenie z rynku wtórnego bez takich akcesoriów, czy najzwyczajniej w świecie zgubimy kabel. W takich przypadkach warto wybrać najlepszą z możliwych opcji. 

Istotną kwestią, wręcz jedną z najważniejszych przy wyborze, jest materiał, z jakiego został wykonany kabel lightning. Z pewnością nie należy skupiać większej uwagi na najtańszych zamiennikach spod szyldów nieznanych firm, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Źle dobrany kabel, poza wywołaniem frustracji, może powodować zdecydowanie większe szkody. Najtańsze zamienniki mogą spowodować nieprawidłową pracę portu, a w skrajnych przypadkach jego uszkodzenie. Wówczas okaże się, że zaoszczędzone pieniądze na zakupie będziemy musieli wydać z naddatkiem na naprawę sprzętu. Co więcej, faktycznie parametry takich zamienników niejednokrotnie odbiegają od ideału. Nie warto oszczędzać na takim zakupie tym bardziej, że wydatek na wysokiej jakości sprzęt nie spowoduje u nas załamania domowego budżetu. Dobrą alternatywą jest kabel lightning na hamamobile. To rozwiązanie, które zapewni optymalną wydajność oraz wysoką jakość adekwatną do ceny. Taki zamiennik nie sprawi żadnych kłopotów podczas korzystania, a dodatkowo możemy być pewni, że sprawdzona marka zagwarantuje optymalne parametry. Jest to szczególnie ważne nie tylko dla ładowarki, ale przede wszystkim dla telefonu.

Do czego służy kabel lightning?

Kabel lightning, czy inaczej złącze USB Lightning to rozwiązanie dedykowane dla urządzeń firmy Apple, którego premiera miała miejsce stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku. Znajdziemy je we wszystkich iPhone'ach począwszy od modelu iPhone 5 oraz iPodach. Patrząc na wygląd zewnętrzny z pewnością zauważymy, że produkt jest zdecydowanie smuklejszy od tradycyjnych kabli stosowanych w telefonach innej marki. Wszystko za sprawą tego, że złącze wykorzystuje 8 pinów, a nie 30 jak ma to miejsce w wielu przypadkach. 

Głównym zastosowaniem kabla Lightning jest ładowanie urządzenia wyposażonego w taki wtyk. Niemniej jednak z jego pomocą będziemy w stanie zrobić wiele innych czynności, takich jak synchronizowanie telefonu z komputerem, czy używanie smartfona jako osobistego hotspotu.

Kabel lightning

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jak już wcześniej wspomniano, wybór kabli Lightning na rynku jest ogromny, co może powodować niepewność u potencjalnych kupców. Aby dokonać prawidłowego wyboru należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość. Niemniej jednak warto zasugerować się czynnikami życia codziennego, które ułatwią prawidłowy wybór. Nie bez znaczenia będzie długość kabla. Zbyt krótki może sprawić, że nie będziemy mieli swobodnego dostępu podczas ładowania urządzenia, co w konsekwencji doprowadzi do utrudnionego użytku. Z kolei zbyt długi kabel może wyglądać nieestetycznie i kolokwialnie mówiąc plątać się pod nogami. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na elastyczność. Zbyt sztywne produkty mogą ulegać przedwczesnemu zużyciu, gdy będziemy je nadmiernie wyginać.

Jak dbać o kabel lightning?

Można stwierdzić, że kabel lightning wymaga podobnej pielęgnacji do innych urządzeń tego typu. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nadmiernie nie skręcać i nie plątać kabla, co może doprowadzić do jego szybszego zużycia. Kolejnym istotnym aspektem jest to, aby wyciągając kabel ze smartfona, czy ładowarki trzymać go delikatnie za złącze. Dodatkowo należy unikać nadmiernego szarpania.  

Michał

Specjalista SEO

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky