|   | 

Jak wybrać laptopa do programowania

Wybór odpowiedniego laptopa do programowania może być trudnym procesem.

Łatwo jest się pomylić podczas badania różnych opcji. Istnieje wiele różnych modeli laptopów, każdy z nich ma inny zestaw kompromisów.

Możesz napisać kod na większości laptopów. Jednak twoja wydajność wzrośnie, jeśli użyjesz maszyny dostosowanej do rodzaju wykonywanych zadań.

Istnieją różne rodzaje rozwoju i wymagane są różne narzędzia w ramach każdej specjalizacji. Tak więc, nie ma jednego, uniwersalnego podejścia do zakupu maszyny do rozbudowy.

W tym artykule poczyniłem następujące założenia:

  • Jesteś programistą internetowym
  • Twój laptop to podstawowa maszyna rozwojowa
  • Oto kilka rozważań przed zakupem kolejnego laptopa.

Mobilność

Laptopy są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Musisz dowiedzieć się, jak bardzo chcesz, aby Twój laptop był przenośny.

Jeśli nie musisz nosić laptopa często, może warto rozważyć 15-calowy laptop. Zazwyczaj będą one miały lepsze specyfikacje i więcej nieruchomości ekranu do pracy wielozadaniowej.

Jeśli pracujesz w różnych miejscach lub dużo podróżujesz, laptop 13 lub 14-calowy może być dla Ciebie najlepszy. Są one lżejsze i zapewniają dłuższą żywotność baterii.

Jeśli nie kupisz laptopa 2 w 1, ekran dotykowy nie zapewni wystarczających korzyści, aby uzasadnić dodatkowy koszt. Proponuję unikać ekranu dotykowego.

Wyświetlacz

Ekran laptopa jest jedną z jego najważniejszych cech, szczególnie dla programistów. Tworzenie aplikacji wiąże się z długotrwałym gapieniem się na ekran. Trzeba zwracać szczególną uwagę na szczegóły.

Większość niedrogich laptopów ma wyświetlacz 1366 x 768, który w najlepszym razie uważam za mierny. Wyświetlacz nie ma wystarczająco dużo miejsca na multitasking. Ponadto, tekst nie jest wystarczająco ostry, aby mieć komfortowe doświadczenie czytania.

Wyświetlacz o przekątnej 4k to przesada w przypadku laptopa, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę dodatkowe koszty i wyczerpanie baterii, na które się natkniemy.

Niezależnie od tego, co robisz, nie kupuj laptopa z wyświetlaczem Full HD 1920 x 1080 (1080p). Jeśli musisz zapłacić trochę więcej, aby uzyskać 1080p, zrób to.

Upewnij się również, że wyświetlacz ma dobre kąty widzenia; ekran laptopa nie powinien być podwójny jako lustro!

Moc obliczeniowa (CPU)

Procesor Twojego laptopa ma ogromny wpływ na wydajność, więc nie możesz sobie pozwolić na skąpstwo w tym zakresie. Istnieje wiele różnych typów procesorów o różnych specyfikacjach. Upewnij się, że weźmiesz pod uwagę te specyfikacje. Niektóre z najważniejszych to rozmiar pamięci podręcznej, liczba rdzeni, częstotliwość i moc cieplna konstrukcji.

Ogólnie rzecz biorąc, ładny procesor Intel core i5 lub i7 o częstotliwości 3GHz lub większej powinien wystarczyć dla większości ludzi.

Pamięć (RAM)

Nie wydaje mi się, aby na laptopie z mniej niż 4 GB pamięci RAM można było wykonać jakiekolwiek poważne programowanie. Moja najmniejsza rekomendacja dotycząca pamięci RAM to 8GB. Nawet to staje się ledwie wystarczające wraz z pojawieniem się aplikacji Electron, które uwielbiają konsumować duże ilości pamięci RAM. Jeśli masz dodatkową gotówkę leżącą w pobliżu, zainwestuj w 16GB pamięci RAM.

Rodzaj i pojemność magazynu

Uzyskanie dysku SSD (Solid State Drive) powinno być blisko priorytetów. Pozwoli to na znaczną poprawę wydajności w porównaniu ze standardowym dyskiem twardym. Dzięki dyskowi SSD każda operacja będzie znacznie szybsza: włącznie z uruchomieniem systemu operacyjnego, skompilowaniem kodu, uruchomieniem aplikacji i załadowaniem projektów.

Punktem odniesienia powinien być dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeśli masz więcej pieniędzy, lepszy jest dysk SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB. Jeśli koszt jest czynnikiem decydującym, należy wybrać mniejszy dysk SSD, na którym system operacyjny będzie działał obok aplikacji i często dostępnych dokumentów (takich jak pliki projektów). Pozostałe rzeczy, takie jak muzyka lub wideo, mogą spoczywać na większym zewnętrznym dysku twardym.

Keyboard

Nie możesz sobie pozwolić na kompromisy w jakości klawiatury Twojego laptopa, ponieważ jest to to, czego będziesz używał do bang out kod cały dzień. Zwykle wybieram laptopy z bardziej kompaktowym układem klawiatury.

Najważniejszą rzeczą jest dokładne wypróbowanie klawiatury laptopa przed zakupem. Upewnij się, że klawisze są wygodne i łatwo dostępne podczas dobrej podróży. Podświetlana klawiatura jest przydatna, jeśli zamierzasz często pracować w warunkach słabego oświetlenia.

Żywotność baterii

Dobra żywotność baterii może nie być dla Ciebie aż tak ważna, jeśli spędzasz większość czasu w pobliżu gniazdka elektrycznego. Niemniej jednak, należy strzelać przez co najmniej 6 godzin czasu pracy na baterii.

Nie należy polegać na przewidywanej żywotności baterii podanej przez producenta. Przeczytaj oceny innych firm z wiarygodnych stron internetowych i zobacz, co prawdziwi użytkownicy mówią o produkcie na forach i w recenzjach.

System operacyjny

Wybór systemu operacyjnego zadecyduje o tym, który laptop kupić w dużej mierze. Użytkownicy Windows mają wiele opcji, ale jeśli wolisz system MacOS, ograniczysz się do jednej z ofert Macbooków.

Linux będzie działał na większości sprzętu, ale lepiej jest kupić laptopy, które mają oficjalne wsparcie dla Linuksa. Niektórzy dostawcy, tacy jak Dell i System 76, dostarczają najwyższej jakości maszyny z pre-instalowanym Linuksem. Możesz najpierw zajrzeć do nich.

W przeciwnym razie, zrób swoje badania, aby upewnić się, że laptop, który zamierzasz kupić gra dobrze z twoimi preferowanymi dystrybucjami Linuksa.

Grafika dedykowana czy zintegrowana?

Dedykowana (zwana również dyskretną) karta graficzna nie jest zbyt ważna dla celów kodowania. Oszczędzaj pieniądze dzięki zintegrowanej karcie graficznej. Zainwestuj zaoszczędzone pieniądze w dysk SSD lub lepszy procesor, który zapewni większą wartość za te pieniądze.

Chciałbym wiedzieć, jakie czynniki uważasz za najważniejsze dla maszyny rozwojowej i jak wpływa ona na Twoją codzienną pracę.

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky