|   | 

Pęknięta szybka i zużyta bateria w iPhone - co robić?

​Pęknięta szybka, wymiana baterii, uszkodzona matryca. Są to problemy, które występują niezależnie od tego, jaki model telefonu posiadamy. Zazwyczaj telefon towarzyszy nam przez cały dzień - podczas czynności domowych, podróży, uprawiania sportu czy w trakcie pracy. Nic więc dziwnego, że wraz z biegiem czasu jego podzespoły ulegają zużyciu, a sam telefon narażony jest na upadki czy inne uszkodzenia.

Pęknięta szybka - wymienić czy zamaskować?

Pęknięta szybka w telefonie to problem, z którym spotykamy się codziennie. Wiele osób zostawia ten fakt bez komentarza, użytkując dalej telefon. Inni, w kółko wymieniają tą samą szybkę. Wielu z nas ma jednak problem: wymienić czy zamaskować? 

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw ocenić powagę sytuacji. Dla każdego popularne pęknięcie będzie oznaczało co innego. Jedni powiedzą, że jest to niewielka rysa, inni, że całkowicie zbity ekran. W celu dokładnego zdefiniowania problemu, musimy wiedzieć, która z warstw uległa uszkodzeniu. Ekran sprawdza się bowiem z trzech warstw: zewnętrznej szybki, ekranu dotykowego czyli digitizera oraz wyświetlacza.

W momencie, jeżeli uszkodzeniu uległa wyłącznie zewnętrzna szybka, a nasz ekran reaguje na dotyk, bez problemu możemy zamaskować problem. Jeżeli jednak uszkodzeniu uległ również digitizer, oba podzespoły należy wymienić. Wymiana szybki iPhone staje się tutaj niezbędna. Najgorszą usterką, z jaką możemy się spotkać w tym przypadku jest pęknięcie ekranu. Możemy zauważyć na nim wówczas charakterystyczne kolorowe paski. Może być też tak, że nic się na nim nie wyświetli. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest wymiana wszystkich części. Z pomocą przychodzi serwis iPhone.

Jak rozpoznać zużytą baterię w iPhone?

Pierwszą i najważniejszą oznaką zużycia baterii w iPhone jest bardzo szybkie przejście z pełnego naładowania do powiadomienia o niskim poziomie baterii. Jeżeli zauważysz to w swoim telefonie, możesz zacząć zwracać uwagę również na inne szczegóły. Kolejną oznaką tego, że nasza bateria woła o pomoc będzie samoistne wyłączanie się telefonu, nawet wtedy, gdy bateria jest naładowana. O fakcie zużycia się baterii może także świadczyć zacinanie się ekranu, nieuruchamiające się aplikacje, czy ciągłe alerty o problemach systemowych. Niepokojącą oznaką jest również szybkie nagrzewanie się baterii - zarówno podczas ładowania, jak i po odłączeniu. Co ciekawe, telefony z systemem IOS wyposażone są w pogląd żywotności baterii w ustawieniach systemowych. Wymiana baterii iPhone zalecana jest, jeżeli ta zejdzie poniżej 70%.

Artykuł partnera

Michał

Specjalista SEO

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky