|   | 

Jak wybrać szybką ładowarkę do telefonu?

Smartfon to urządzenie elektroniczne, z którego korzystamy regularnie.

Używamy naszych smartfonów na co dzień. Używamy go do wykonywania różnych zadań. Może nawet zastąpić nasze komputery i aparaty cyfrowe. Najbardziej niepokoi nas jego długi czas pracy. Co zrobić, jeśli nie mamy czasu na naładowanie telefonu, a jego bateria jest na wyczerpaniu? Wtedy z pomocą przychodzą technologie szybkiego ładowania.

Czym jest ładowarka do szybkiego ładowania telefonu?

Sprawdź, czy Twój telefon jest kompatybilny z szybkim ładowaniem. Nie chodzi tylko o przyszłą wydajność, ale także o bezpieczeństwo. Musimy znać maksymalną moc, jaką może obsłużyć ładowarka.

Na szczęście wszyscy producenci telefonów komórkowych ustanowili te same porty we wszystkich smartfonach. Apple ma własne dedykowane ładowarki. Łatwiej jest nam korzystać z tego samego kabla, niezależnie od tego, czy zmieniamy telefon, czy ładujemy wiele urządzeń w naszym gospodarstwie domowym. W przypadku ładowarki sieciowej można skorzystać z firmowych lub dedykowanych modeli, aby uzyskać najszybszą prędkość ładowania bez wpływu na żywotność baterii.

Technologia szybkiego ładowania

To duży przełom w szybkim ładowaniu smartfonów. Technologia ta jest idealna dla dzisiejszego świata, w którym jesteśmy w ciągłym ruchu. Nie możemy czekać godziny na naładowanie baterii w gniazdku. Qualcomm opatentował Quick Charge w 2013 roku i działa ona tylko na zastrzeżonych procesorach Qualcomm. Można ją znaleźć w powerbankach, ładowarkach samochodowych i zwykłych ładowarkach sieciowych. Umożliwia ona kilkukrotnie szybsze ładowanie telefonu bez uszczerbku dla wydajności. Dzięki najnowszemu standardowi Quick Charge 5 można naładować telefon w zaledwie 5 minut z mocą ponad 100 W.

Green Cell wprowadził również Ultra Charge, kompatybilną z Quick Charge 3.0. Może z niej korzystać każdy, kto posiada możliwość ładowania QC. Reguluje ona maksymalną moc dla naszych urządzeń.

Dowiedz się więcej o ładowarkach do telefonów wchodząc na https://fonek.pl/

Ładowarki do telefonów - inne technologie

Niektóre firmy opracowały technologie, które są dostępne tylko dla określonych marek i modeli. W tym przypadku plusem jest możliwość dopasowania mocy sprzętu do ładowarki. Zapobiegnie to silnemu nagrzewaniu się nawet podczas bardziej wymagających czynności, takich jak granie w gry. Alternatywą może być technologia Super VOOC od Oppo lub Motorola Turbo Power. Świetną opcją jest wykorzystanie Power Delivery do ładowania laptopów.

Podłączanie smartfona do ładowarki

Polecane ładowarki do telefonów

Wybór jest ogromny. Ważne jest, aby uważnie przeczytać specyfikacje przed zakupem ładowarki do telefonu. Oto kilka sugestii.

Ładowarka sieciowa HAMA Power Delivery/Qualcomm 20W.

Ładowarka o mocy wyjściowej 20 W, obsługująca gniazda USB-C, Qualcomm 2.0/3.0 i technologię Power Delivery. Przystosowana do napięcia od 100 V do 24 V. Chroni baterię przed zużyciem, jednocześnie zabezpieczając ją przed przeładowaniem. Kontrolowana dioda LED informuje o ładowaniu.

Ładowarka WG 3x USB QC 3.0

Ładowarka do szybkiego ładowania telefonu. W zestawie znajdują się trzy porty USB-A, jeden o mocy Quick Charge 3.0 i dwa o mocy 2,4 A. Ładuje urządzenia cztery razy szybciej niż standardowe ładowarki do telefonów. Kompatybilna z QC 2.0 i QC 1.0. Dostosowuje moc dla urządzeń, które nie obsługują Quick Charge 3.0.

Ładowarka samochodowa WG 3X USB 3.0 QC.

Szybka ładowarka samochodowa do telefonów Xiaomi Mi wykonana z metalu. Wersja ze sterownikiem. Posiada 3 porty USB-A: jeden port QC 3.0 i dwa porty 2.0 A. Napięcie wejściowe to DC 12V-24V, a napięcie wyjściowe to DC 5. Prąd ładowania wynosi 2,4 A. Jest wyposażony w specjalną ochronę przed przepięciami, przegrzaniem i ekranowaniem pola elektromagnetycznego.

Ładowarka Bezprzewodowa 20W Fast Wireless Charger

To świetny sposób na szybkie i wygodne ładowanie baterii w biurze. Indukcja polega po prostu na umieszczeniu smartfona na powierzchni ładującej bez użycia kabli. Wymiary to 92 x 72,5 x 112 mm. Napięcie wejściowe to DC 9V/1.8A i DC 5V/2A. Napięcie wyjściowe to DC 1A-1.6A. Bezprzewodowy standard Qi jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi bezprzewodowe ładowanie Qi.

Dlaczego warto kupić szybką ładowarkę do telefonu?

Branża telefoniczna szybko się rozwija, a nowoczesne funkcje smartfonów mocno obciążają nasze urządzenia. Bateria nie zawsze wystarcza na cały dzień, mimo że jej pojemność rośnie. Ładowarki z funkcją szybkiego ładowania telefonu to świetne rozwiązanie nie tylko dla zapracowanych osób, ale dla każdego.

Adam

Specjalista IT

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky