|   | 

Jaka powinna być solidna ładowarka samochodowa?

W dzisiejszych czasach baterie do telefonów rozładowują się stosunkowo szybko. Dlatego wiele osób potrzebuje ładowarki nawet w samochodzie lub na zewnątrz. W rzeczywistości istnieje tak wiele rodzajów ładowarek do telefonów. W tym artykule pokrótce omówimy każdy typ ładowarki i pomożemy ci wybrać dokładnie taką ładowarkę, jakiej potrzebujesz.

Odpowiednie kable

Telefony są obecnie wyposażone w różne technologie szybkiego ładowania, dlatego w poszukiwaniu wytrzymałej ładowarki samochodowej, sugerujemy sprawdzenie, czy któraś z tych technologii jest zawarta w zakupionej ładowarce. Telefony z procesorem Qualcomm Snapdragon zazwyczaj obsługują jedną z technologii QuickCharge. Niektóre telefony obsługujące inne procesory również obsługują tę technologię. Zazwyczaj takie informacje zamieszczane są na stronie producenta. Telefony z procesorem MediaTek obsługują technologię szybkiego ładowania PumpExpress. Technologia Motorola TurboCharge jest używana tylko w telefonach i ładowarkach Motorola. Technologia Huawei Super Charge stosowana jest w najnowszych flagowcach Huawei, choć wciąż bardzo trudno znaleźć ładowarki tego typu w sklepach.

Ładowarka samochodowa będzie ci potrzebna, gdy spędzasz dużo czasu w drodze i ciągle zapominasz o naładowaniu telefonu w domu. Należy pamiętać, że ładowarki samochodowe są często wolniejsze od ładowarek konwencjonalnych i znacznie rzadziej korzystają z szybszych technologii ładowania. Poza tym zwykle używana jest technologia „QuickCharge”, a inne technologie nie są obsługiwane. Jeśli często jeździsz więcej niż jednym samochodem, proponujemy wybrać ładowarkę samochodową z kilkoma złączami USB. Można też rozważyć hybrydy – na rynku dostępne są ładowarki domowe, które mogą funkcjonować w samochodzie dzięki dwóm gniazdkom, lub można kupić ładowarkę samochodową, którą można podłączyć do dowolnej ładowarki domowej. Ta ostatnia opcja jest odpowiednia dla tych, którym czasami w trasie zabraknie baterii, nie tylko telefonu, ale także z komputera lub innego urządzenia.

ładowanie telefonu w samochodzie

Ładowarka samochodowa z najnowszymi technologiami

Dobra ładowarka samochodowa USB może ładować telefon i inne urządzenia szybciej niż port w samochodzie. Optymalną jest dwuportowa ładowarka samochodowa. Możesz szybko ładować telefony, tablety i laptopy przez port USB-C i jednocześnie ładować drugi telefon przez port USB-A. Drugi port do ładowania urządzeń USB-A jest zgodny ze standardami szybkiego ładowania USB-C.W porównaniu z portem USB-A mniejszy port USB-C może szybciej ładować większość nowoczesnych telefonów (jeśli używasz odpowiedniego kabla), a nawet tablety i laptopy. Gdy używasz kabla USB-C-do-Lightning, port USB-C ładowarki może ładować iPhone'a około trzy razy szybciej (przy 18 watach) niż ładowarka domowa USB-A. Twój telefon naładuje się do 54% w zaledwie pół godziny. Obsługują również maksymalną szybkość ładowania telefonów z systemem Android (takich jak Samsung Galaxy S10), iPadów Pro 2018 i 2020, a nawet wielu laptopów. Możesz jednocześnie użyć 12-watowego portu USB-A, aby naładować drugi telefon lub inne urządzenie za pomocą dowolnego kabla USB.

Szybkie ładowanie w drodze

Regularne korzystanie z ładowarki USB spowoduje, że telefon będzie naładowany zawsze, nawet gdy jesteś poza domem przez długi czas. To idealny czas na doładowanie baterii telefonu, tak aby nie wyczerpywała się ona w ciągu dnia. W zależności od telefonu i innych posiadanych urządzeń mobilnych dostępnych jest wiele rodzajów ładowarek samochodowych. Niemniej jednak uniwersalna technologia USB umożliwiła użytkownikom ładowanie wielu różnych urządzeń mobilnych za pomocą jednej ładowarki samochodowej. Kupując ładowarkę z więcej niż jednym portem, możesz zaoszczędzić dodatkowy czas, ładując wiele urządzeń jednocześnie. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest upewnienie się, że masz ładowarkę z wystarczającą mocą Amp do obsługi ładowania wielu urządzeń.

Paweł

Graphic Designer

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky