|   | 

Zalety brulionów

Bruliony – grube zeszyty w sztywnej oprawie, którego grzbiety mogą być klasyczne lub złączone specjalną spiralą. Tego typu materiały piśmiennicze cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Mimo, że chyba jedyną wadą brulionów jest ich waga, to każdy szkolny i studencki plecak mieści w sobie parę sztuk brulionów. Spotykane w szkołach, domach i biurach. Stosowane przez pracowników, uczniów, studentów, miłośników pisania. Do nauki, tworzenia kreatywnych treści, robienia notatek, a nawet szkiców. Wydają się być nieodłącznym elementem codziennego życia.

Zalety

Do najważniejszych i głównych zalet brulionów należy zaliczyć różnorodność, jakość i pojemność, a z pewnością nie są to jedyne zalety jakie można wymienić korzystając z brulionów na codzień.

Różnorodność

Przede wszystkim zacząć należy od tego, że na rynku występują bruliony w kratkę, linię i gładkie, a nawet w kropki, do ogólnego zastosowania. W zależności od przeznaczenia, możemy nabyć bruliony klasyczne i modele dwa razy grubsze, o formatach A5 i A4. Możemy również wybrać brulion klasyczny oraz kołobrulion, wyposażony w perforowane kartki ułatwiające ich wyrywanie i umieszczanie w segregatorach. Producenci przewidują również system znaczników i zakładek, ułatwiających wyszukiwanie informacji. Dla wszelkich miłośników designu, kolorów i wyrazistości, producenci prześcigają się w projektach okładek. Co prawda cechą wspólną brulionów jest to, że mają okładki sztywne, co zapobiega zniszczeniu zawartości, jednak oprawa dostępna jest w niespotykanej gamie kolorów i wzorów. Nowością jest zastosowanie w brulionach papieru poddającego się łatwemu fotografowaniu, dzięki czemu w prosty sposób można przekazywać dane w formie elektronicznej.

Jakość

Niezależnie od tego czy uczymy się, czy rozmawiamy z klientem, czy też omawiamy ważny projekt, robimy notatki ułatwiające zapamiętani i uporządkowanie przekazywanych nam danych. Prawdą jest, że do niektórych nie wracamy zbyt często, za to inne mają bardzo wielkie znaczenie, powodujące, że dzielimy się nimi z innymi osobami i często do nich powracamy. W tym przypadku wielkie znaczenie odgrywa jakość miejsca przechowywania informacji. Brulion wygrywa na tym tle ze zwykłym zeszytem, bowiem jego sztywna okładka skutecznie chroni zawarte w nim dane zapobiegając takim czynnikom jak przedarcie, zgniecenie czy zalanie.

Pojemność

Standardowy brulion ma 96 kartek. Robiąc notatki na studiach, w szkole średniej czy w pracy, jego pojemność jest główną zaletą, bowiem mamy możliwość zgromadzenia w jednym miejscu dużo większej ilości informacji niż w przypadku zwykłego zeszytu. Dzięki systemowi znaczników i zakładek, w które producenci często wyposażają bruliony, mamy również możliwość szybkiego wyszukiwania informacji.

Podsumowanie

Powyżej przedstawione, podstawowe zalety pozwalają na zobrazowanie, iż brulion jest idealnym wyborem w przypadku konieczności zgromadzenia w sposób manualny wielu danych w jednym miejscu. Stąd też jego niesłabnąca popularność wśród miłośników pisarstwa oraz studentów, którzy preferują ręczne sporządzanie notatek.

Michał

Specjalista SEO

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky