|   | 

Czy kupno używanego smartfona jest opłacalne?

Używany telefon komórkowy, smartfon, zazwyczaj jest dla nas bardziej atrakcyjny cenowo, niż nowy sprzęt, możliwy do kupienia w sklepie. Bez wątpienia najważniejszym kryterium w tym zakresie jest cena. Gdy kupujemy nowy telefon, wówczas musimy liczyć się z tym, że będzie ona dużo wyższa.

Obecnie smartfony natomiast osiągają bardzo wysokie ceny, co nie jest w gruncie rzeczy żadną tajemnicą. W dniu swojej premiery nie kosztują one obecnie 2 tysiące, ale czasem nawet i 7 tysięcy. Choć są one bardzo zaawansowane pod względem technologicznym i mogą sporo nam zaoferować, zazwyczaj są poza naszym zasięgiem finansowym. Możemy takie telefony kupować jednak w systemie ratalnym, czasem rozkładając zakup nawet na trzy lata. Nie każdy z nas jednak chce wiązać się na kilka lat z takimi comiesięcznymi opłatami. Jeśli jednak chcemy konkretnie zakupić jakiś model telefonu, a nie stać nas na nowy, wówczas często rozważamy możliwość kupienia go z tzw. drugiej ręki. Czy jest to jednak dla nas dobre rozwiązanie?  

Jakie są zalety używanych smartfonów? 

Kiedyś sam decydowałem się na bardzo częstą wymianę smartfona, nawet co trzy miesiące. Niekiedy jednak nawet już po kilku tygodniach, nabywałem nowe urządzenie. Jednak w takich sytuacjach nowe były one jedyne dla mnie, ponieważ stawiałem przede wszystkim na używane smartfony. Były one nieporównywalnie tańsze i bardzo opłacalne pod względem cenowym. Czasem dokonywałem nawet wymiany bezpośredniej, telefon za telefon.  

Wymieniając się na smartfon, nauczyłem się wiele jeśli chodzi o dokonywanie transakcji z tzw. drugiej ręki. Poznałem dobre i złe strony takich właśnie rozwiązań. Wielu czytelników zastanawia się nad podejmowaniem tego typu kroków, dlatego pragnę poruszyć tutaj ten właśnie temat, tak ważny z punktu widzenia wielu osób, zastanawiających się nad kupnem smartfona.  

Kupując używany smartfon, przede wszystkim mamy możliwość oszczędzenia sporej sumy pieniędzy. Możemy także skorzystać z opcji dopłaty do urządzenia, jeśli jest to dla nas najlepsza opcja. Możemy również negocjować ceny, wymieniać urządzenie z różnymi formami dopłaty. Możliwości jest naprawdę wiele, których oczywiście nie jest w stanie zaoferować nam żaden sklep. Jest to zatem pierwszy argument, przemawiający właśnie za tym rozwiązaniem.  

Mamy także możliwość wzięcia telefonu do ręki i zobaczenia, czy dany model faktycznie jest dla nas odpowiedni. W salonach także możemy skorzystać z możliwości prezentacyjnych modeli pokazowych, jednak za nie zdecydowanie płacimy więcej. Poza tym kupując z drugiej ręki mamy możliwość zazwyczaj sprawdzenia większej ilości rzeczy. Potencjalny sprzedający również jest przygotowany na to, aby nam je zaprezentować.

Bardzo często mamy również możliwość negocjowania ceny. Jeśli przykładowo zauważymy jakąś małą rysę itp., wówczas jest to już podstawą do tego, aby ustalić niższą cenę. Wiele osób sprzedaje używane telefony także z wieloma akcesoriami, co dla potencjalnego kupującego także jest sporym plusem.

Warto rozważyć zakup używanego smartfona, zobacz akutalną ofertę sklepu KMKI.pl, w którym znajdziesz refabrykowane telefony najlepszych marek: https://kmki.pl/smartfony-refabrykowane

Paweł

Graphic Designer

Zobacz również

Jak działać w internecie, żeby promować swoją markę? Do czego potrzebne jest Ci pozycjonowanie? Czy nowe media pomogą wzrastać Twojej firmie? Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do biura? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie.

Cytat

It's still magic even if you know how it's done.

Terry Pratchett, A Hat Full of Sky